Disko

P. Daha kötüsü olamaz, böyle durumlarda  hemen geçmeli zaman, geçmiyorsa ölmeliyiz. Tahammül edemiyorum…

Mesaj her an intihara meyilli insan algısı yarattı zihninde yanılmıyor olabilirdi! Çaresiz kaldığımız anda yüksek sesle dile gelemeyen arzuydu intihar. Şimdi durup dururken nereden çıktı bu. Sorun bende diye düşündü sonra. Kız sadece içinden geçenleri yazmış ne öyle intihar falan sorsam nereden çıkardın der belki de dur ya iyisi mi sorayım.

F. Ya kuzen, sen ölmeliyiz falan intiharı düşünmüyorsun değil mi?

P. Yok daha neler, ben öyle bir şey yapsam, o mezarda rahat yatırırlar mı bin laf ederler arkamdan Allah bilir ne halt yedi de gebertti kendi diye tövbe de!

Sessizlik…

F. Ben fazla bireyselim o çok fazla toplumcu hangimizin ki yanlış olan?

Ve bir gözlem…

F.Bak ben her şeyi ayarladım annenle konuşacağım mutlaka bize geleceksin hafta sonu.

P. Off çok isterim ne iyi olur!

Kuzenler buluşur konuşmalar soluksuz devam eder ve konuya gelinir. F. planladığı gibi, kuzenin ilk kez karşılaşacağı şeylerde tepkisini ölçmek ister.

Geceyi başka bir arkadaşın evinde geçirmek için yola çıkarlar. Yolda araba bozulur, otostop çekerler, gittikleri hatta gece orada yatacakları arkadaşları erkektir. P. Güven sorunu yaşamaya başlar yalnız kaldığı an kuzenine ya sen neler yapıyorsun, ya otostopçu bizi götürüp bir şeyler yapsaydı of sonrasını düşünemiyorum, hem niye erkek arkadaşın olduğunu söylemedin ki?  F.  Tüm sakinliğini koruyarak, hepsi aniden gelişti hayatta böyle şeyler olabilir deyip geçiştirir.Plan beklenenin ötesinde işlemeye başlar.

Akşam yemeğinde, masaya getirilen alkol ve gruba dahil olan artı iki oğlan P. İçin iyice çekilmez olur. Çaktırmaz ama lokmaları dahi yutarken zorlanır. Neyse bir şekilde yemek yenir. Biraz dolaşalım mı diye dışarı çıkılır. Uzun yürüyüş sonunda, sohbetle birlikte P. Birazda olsa açılmaya başlar.

Diskoya gidelim der oğlanlardan biri, F. Bilerek susarken, P. Geç oldu değil mi biz eve geçeriz der. İkinci oğlan ya kızım bu saatte tavuk gibi eve gidip uyuyacak mısın?

İçinden titreşimler yayımlaya başlar en fazla ne olabilir ki der ve kabul eder P.

Güle oynaya diskoya giderler. Yol boyunca en kötü senaryoları kurar kafasında, tecavüz, bedenin on parçaya bölünmesi, kavga çıkması karakol, birilerinin başlarına bela olması ve dahası. Oradan eğlenip çıkacağız kısmı hiç kodlanmamıştır çünkü!

dskoo

Unut bunları der zihnine unut ve anın tadını çıkar.

Sokağın başından müzik kulağı tırmalamaya başlar, kapı önüne yayılmış gençler, kapıdan içeri girer girmez etkisi altına alan, ışık cümbüşü. Afallar P. Masaya geçerler etrafı seyretmeye başlar. Ama asla durup etrafı seyredecek ortam değildir. Masadan yavaşça uzaklaşır sahnenin tam ortasına, dünyanın merkezine. Geldiği yeri, yaşadığı toplumu, tüm öğretilmiş değerleri, inandığı ama yaşayamadıkları olabilecekleri ya da olmayacakları saçma sapan bir sürü şey düşünürken dönmeye sonra kıvrıla kıvrıla dans etmeye başlar. Altı üstü dans ne var bunda sahne tam bana göre müzik şahane, kim var yanımda kolum sana mı deydi yabancı pardon! Dakikalar boyunca döner döner döner, F. Büyük bir zafer kazanmamın sevinciyle asla sahneye geçmez P.Gözlem altındadır.

Sabahın ilk ışıkları, müzik susar, kapı aralanır. P. Çılgın kahkahalarını dindirip konuşmaya başlar. ” Hayatımın en şahane günüydü be, gördün mü F. Başımıza bir iş gelmedi, ölmedikte. Yahu biz kendimizi durdurarak ölüyormuşuz ya!!! ”

F. elini P. nin omzuna atar bireysel savaşın başladı bugün. Bu daha başlangıç.

Gülüşmeler…

disko.jpg

Disko” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s