Etekleri uçuşan kızların maceraları!

Eylülü Ekime bağlayan zaman dilimi sen ne şahanesin kızlar okula henüz çoraplarını giymeden geliyorlar, havalarda gel gitli. Hele öğleden sonra çıkışta uçuşmuyor mu o etekler canına yandığımın rüzgarında pek bi keyifleniyoruz.

Ama yok öyle uluorta seyir, en iyi yerleri tahsis ettik kendimize, bizi bizden başkası bulamaz o denli.

Zaten macera on iki adımlık görüş alanında çoğu zaman, sonra gözden kayboluyor kızlar şansımız yaver giderse kaldırıyor etekleri rüzgar, bizimde yürekler hopluyor hani. Of bide grup geçiyor bunlar öbek öbek kol kola işte o zaman cümbüş. Kalçadan bacaktan değil de donundan tanıyoruz çoğunu. Bu işinde türlüsü varmış biz pek düzüz o konuda. Kızların maşallahı var renk renk, desen desen, çoğu da stilli.

O Çarşamba yine sabahtan başlayan canım rüzgar öğleden sonra için eğlence çıkardı bize. Koşar adım çıkıp kızlardan evvel alıyoruz yerimizi. Yüzleri seçilmez kızların bilerek öyle ayarladık etekler uçuşsun yeter.

Üçlü bir grup geliyor, tam ortadakinin çıkıyor tepesine eteği, bizimkiler hep bir ağızdan, ” bu kez çilekli”  Noluyoruz diyorum. Meğer bu ortada ki hep meyveli don giyermiş, yakalamış keratalar. Saymaya başladılar. Ananaslı, muzlu, kirazlı.

Birkaç hafta iyi seyretti hava. Sonra yine bozdu tabi bizde aldık yerlerimizi. Yine aynı üçlü grup, uçuştu meyveli’nin eteği bu kez sebzeli üstelik havuç. Başımı öne eğip,kapatıyorum gözlerimi…

Uzun uğraşlarım sonunda kız kardeşim; ”napalım eteklerimizin uçuşmasını bekliyorlarmış, bende onları ters köşe yapayım dedim erkek donu giyen kız görünce şaşırıp, hatta utanıp kalsınlar istedim. Havuçlu don son oldu. Etekleri uçuşan kızların maceraları kendimi ele-verdiğimden  bitiverdi benim için…

Etekleri uçuşan kızların maceraları!” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s